Jak wybrać myjkę ultradźwiękową?
Jak wybrać myjkę ultradźwiękową?

Każda stylistka wyposażając swój gabinet stoi przed dylematem: czy kupić myjkę ultradźwiękową, a jeśli tak, to jaką?


Czy muszę mieć myjkę ultradźwiękową w gabinecie?

Ja bym zmieniła „muszę” na „powinnam”. Odpowiedź brzmi:

  • Nie, jeśli do manicure i pedicure używasz narzędzi, które łatwo umyć takich jak: cążki, nożyczki lub kopytka. Można ww. narzędzia szorować ręcznie, pamiętając o bezpieczeństwie (wcześniejsza dezynfekcja w specjalnym płynie, rękawiczki i zachowanie ostrożności w pracy z ostrym narzędziem).
  • Tak, jeśli używasz frezów i narzędzi, które mają trudno dostępne miejsca, chropowatą powierzchnię lub ogólnie są niewygodne do mycia. Nie usuniesz resztek naskórka z porów frezu szorując szczoteczką, używając silnej chemii zniszczysz a w najlepszym razie skrócisz żywotność frezu. Te pozostałości (nawet jeśli jałowe po sterylizacji) stanowią zagrożenie, że staną się pożywką dla grzybów i patogenów.

Mam myjkę ultradźwiękową, stosuję specjalistyczne płyny do dezynfekcji, czy potrzebny mi autoklaw?

TAK, sama myjka i płyny do dezynfekcja, narzędzia powinny być sterylnie czyste więc konieczny jest autoklaw i sterylizacja. Jak już musisz wybierać co kupić to odpowiedź jest tylko jedna: autoklaw.


Chcę kupić myjkę, jak wybrać?

  1. Rozmiar. Najpierw zmierz najdłuższe, największe narzędzie, które chcesz myć w myjce i na tej podstawie określ jaka powinna być minimalna wielkość myjki. Oceń na bazie swoich doświadczeń i ilości używanych narzędzi jaka jest jednorazowa ilość narzędzi, które myjesz i sterylizujesz, tak aby tylko raz je włożyć, umyć i nie marnować czasu. To jak ze zmywarką: masz mało miejsca, kupujesz „czterdziestkę” ale potem częściej załadowujesz i rozładujesz….
  2. Określ priorytety, na co zwrócić uwagę:
    1. Większa pojemność to oszczędność czasu i wygoda w postaci mycia wszystkiego za jednym razem.
    2. Moc ultradźwięków i częstotliwość ultradźwięków, im te dwa parametry są wyższe tym lepiej myjka ultradźwiękowa czyści narzędzia, tym samym im większa moc tym większe bezpieczeństwo. Myjka YESON to przykład urządzenia o dużej mocy.
    3. Dodatkowe funkcje:
      1. Podgrzewanie płynu - wyższa temperatura płynu sprawia, że szybciej rozpuszczają się w nim zanieczyszczenia, podnosi to dokładność mycia a tym samym zwiększa bezpieczeństwo.
      2. Programowalny czas - myjka sama się wyłączy po skończonym myciu.
      3. Sposób opróżniania  - niektóre modele mają kranik i rurkę (np. ACD4830), którą można umieścić w zlewie, pozwala to na wygodne opróżnienie urządzenia bez konieczności przelewania brudnej wody z płynem.
    4. Wygląd zewnętrzny – jeśli myjka ultradźwiękowa stoi w miejscu widocznym może być to istotny parametr.
    5. Zasilacz – dodatkowy, zewnętrzny zasilacz to dodatkowe miejsce na blacie, które trzeba wygospodarować.

Kupiłam myjkę ultradźwiękową, co wlać do środka?

Najlepiej odpowiedni płyn do dezynfekcji  polecany przez producenta narzędzi. Każdy płyn ma w swej instrukcji podany czas działania.

Ja polecam płyn Enzymex L9 ponieważ:

  • jest WYDAJNY – do przygotowania 3 litrów roztworu wystarczy 15ml koncentratu Enzymex L9
  • jest SKUTECZNY – to profesjonalny płyn dopuszczony do użytkowania w służbie zdrowia, czyli został przebadany i spełnia restrykcyjne normy
  • jest BEZPIECZNY – bezpieczny dla Ciebie, bo ma wysoką skuteczność biobójczą. Jest też bezpieczny dla Twoich narzędzi, gdyż stworzono go do mycia m.in. endoskopów.
  • jest WYGODNY – wystarczy mu tylko 10 min. do skutecznego działania, a butelka z precyzyjnym dozownikiem umożliwia precyzyjne i wygodne odmierzenie potrzebnej ilości koncentratu

Jak często zmieniać płyn?

Po każdym myciu, chyba że producent płynu zaleca inaczej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium